LÍŠEŇSKÝ PIVOVAR BRNO

Kotlanova 5 628 00 Brno
Obrázek neexistuje
PIVOVAR

Líšeňský pivovar byl založen v roce 2011. Od 1. 5. 2016 píše novou historii s novými majiteli.

Minipivovar s varnou o objemu 5hl a ročním výstavem do 1500hl je pověstný svými poctivými českými ležáky a v novodobé éře také netradičními speciály.

Základní nabídku piv tvoří oblíbené, české ležáky Marvan 11 a PePa 12. Název „PePa“ vznikl složením prvních dvou slabik jmen obou majitelů (Petr a Pavel) a je to první nová receptura, která vznikla za jejich působení. Dále poctivý tmavý ležák Černé 13 a svrchně kvašené pšeničné pivo Pšenice 12 LP. Z jedenáctky a černého potom na čepu vzniká řezané pivo Ležan 12.

S příchodem nových majitelů se objevil také nový sládek Jiří Čejka Tento, ač mladý, tak zkušený sládek má znalosti i praxi k výrobě široké škály pivních stylů, které zpestřují stálou nabídku piv. Vznikají tak především svrchně kvašené speciály typu IPA, APA, EPA apod., na které si místní štamgasti velmi rychle zvykli a každý měsíc se už těší, co bude zase v portfoliu pivovaru nového. Přítomnost tohoto sládka přitáhla také pozornost (nejen) brněnských pivovarských odborníků, kteří hovoří o jeho umění vařit pivo v superlativech, díky čemuž značka Líšeňský pivovar dostává punc vysoké kvality.

RESTAURACE

Restaurace – Líšeňský pivovar je typická restaurace rodinného typu, která se snaží hostovi zpříjemnit den nebo večer dobrým pivem a jídlem připravovaným s péčí a láskou kuchařů i obsluhy.

Na čepu jsou vždy všechna piva z místního pivovaru, jednou za čas také hostuje některý ze spřátelených minipivovarů. Oblíbené ležáky jsou čepované z výčepních tanků a také ostatní piva jsou perfektně skladována ve speciálním boxu při stálé teplotě 7°C. Pravidelné čištění pivního vedení také přispívá k nejlepší kondici místního piva. Péče o skladování a výčep je to nejdůležitější, a když takové pivo dorazí k hostovi na stůl, pozná to a ocení.

Pivu je také přizpůsoben výběr jídel, od místních specialit, burgerů, marinovaných žeber, tataráku až po vyzrálé hovězí steaky. Kromě stálé karty nabízí restaurace vždy aktuální denní nabídku, krom toho kuchaři připravují všelijaké pochoutky na chleba (paštiky, pomazánky, sýrové i masové), které můžete zakousnout, pokud se zrovna necítíte na celou večeři.

Samozřejmostí je nabídka sezónních jídel, takže si v létě pochutnáte třeba na výborné rybě, těstovinách, nebo salátu a v zimě např. na specialitách ze zvěřiny či zabijačky.

V poledne nabízí restaurace několik druhů poledního menu, ze kterého si určitě každý vybere.

V prostorách restaurace se nachází útulný salonek pro cca 50 osob, kde Vám s radostí připraví jakoukoliv rodinnou, nebo firemní oslavu. Je vhodný také na firemní školení s možností využití projektoru.

V restauraci se setkáte s poctivým přístupem ke gastronomické branži. Vždy se zde o Vás postarají s maximální péčí. Určitě si nenechte ujít jakoukoliv příležitost tento podnik navštívit.
Sledujte NOVINKY na našem webu a Facebooku a přihlaste se k odběru newsletteru!
Pondělí 11.30–24.00 Úterý 11.30–24.00 Středa 11.30–24.00 Čtvrtek 11.30–24.00 Pátek 11.30–24.00 Sobota 11.30–24.00 Neděle 11.30–24.00
PŘEDKRMY
VYZRÁLÉ HOVĚZÍ STEAKY
STEAKY
SPECIALITY
ŘÍZKY
SALÁTY
PŘÍLOHY
OMÁČKY
DEZERTY
NĚCO MALÉHO K PIVU

PIVO
NEALKO PIVO
APERITIVY
VÍNO
ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
KOŇAK, WHISKY & BOURBON
RUMY Z CELÉHO SVĚTA
NEALKO NÁPOJE
KÁVA A TEPLÉ NÁPOJE

Komentáře

LÍŠEŇSKÝ PIVOVAR BRNO
GPS: 49.2108431, 16.6806275
Adresa: Kotlanova 5 2162 628 00 Brno
  • Hodnocení
  • Doporučeno: 0x
  • Tuto hospodu zatím nikdo nehodnotil.

Další hospody v okolí

Restaurace s nabídkou zejména české moderní kuchyně a denního menu. Kapacita restaurace je 120 míst,...
O pivovaru Minipivovar byl vybudován jako jeden z prvních v ČR po roce 1989 a na Moravě jako první ...