PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA

U Fortny 746 01 Opava
Obrázek neexistuje
Opava je již od svého vzniku spjata s výrobou piva. První písemná zmínka o Opavě v listině vydané českým králem Přemyslem Otakarem I. roku 1224 hovoří o ní jako o městě, kde se vaří pivo. V Opavě tehdy existovalo mnoho právovárečných domů, ale stále stoupala potřeba spojit síly a postavit pivovar. Stalo se tak v roce 1825 na místě bývalých městských hradeb.
V roce 1889 došlo v souvislosti s odstraňováním následků požáru k radikální modernizaci všech částí provozu a pivovar získal podobu známou z přelomu tisíciletí.
V roce 2005 pivovar ukončil svou činnost a celý komplex v centru města hledal další využití.
V letech 2010-2012 byl celý areál původního pivovaru přestavěn na obchodní a společenské centrum Breda & Weinstein. Architektům přestavby obchodního centra se podařilo zachovat historický ráz venkovních fasád a také pivovarský komín. Důkladnou rekonstrukcí prošly objekty staré a nové sladovny, varna i spilka.
V místě původní varny byla v prosinci 2012 otevřena restaurace s názvem Ka-Varna, kde historického ducha připomíná původní měděný kotel.
Právě zde měl stát minipivovar, ale z provozních a kapacitních důvodů bylo rozhodnuto o jeho umístění v objektu sladovny vzdálené jen 50 metrů. O 12 měsíců později v prosinci 2013 byl otevřen hostinský pivovar Nová sladovna, která se nachází přímo na místě bývalé sladovny. Ležácký sklep a varna jsou umístěny o podlaží níže v suterénu. Pivo tak zraje v ideálních podmínkách.
Pivovar ročně uvaří 650 hl piva. V nabídce jsou vždy minimálně 3 druhy piv. Trvale se vaří jedenáctistupňový ležák Opavský korbel. Další 2 piva v nabídce se každý měsíc obměňují. Většinou je to dvanáctistupňový svrchně kvašený ALE a silnější IPA. Vedle těchto piv bývají v nabídce také další piva, jako je nakuřované, pšeničné, porter, vařené z čerstvého zeleného chmele, zázvorové, india black ale, vídeňský ležák a další. Při vaření svrchně kvašených piv jsou využívány nejčastěji americké a také australské chmely, které dávají hostům možnost vychutnat co do vůně a chuti skutečně nevšední pivo. Zákazníci proto mohli vyzkoušet piva jako Zlaťák, Škopek, Čert, Chinook, Columbus, Apache, Mohawk, Galaxy Enterprise, Australian IPA, Mohican, Wiener riesenrad, Black Hawk, Black Cat, Golden Eye, Bulldog, El dorado, Geronimo, Opavské pšeničné, Cheyenne, Ginger, Černý korzár, Seattle, Grand Canyon a další.Pro sběratele je zde k dispozici široká nabídka etiket, pivní sklo a další reklamní předměty. Pivo je možné zakoupit také v PET lahvích a KEG sudech. Za dobu své krátké existence již v pivovaru uvařili více než dvacet pět druhů piv a jejich trvalou snahou je znalcům dobrého piva při každé návštěvě nabídnout opět něco nového.
Pondělí - Čtvrtek: 11.00 - 23.00 Pátek - Sobota: 11.00 - 24.00 Neděle: 11.00 - 23.00
Opavský korbel 11% EPM
Black Cat 14 % EPM
Bulldog 11 % EPM
Greenhorn 13 % EPM
Malinové 10 % EPM
El Dorado APA 12 % EPM
Ginger 12 % EPM
Black Hawk IBA 17 % EPM

Komentáře

PIVOVAR NOVÁ SLADOVNA
GPS: 49.9409244, 17.9007386
Adresa: U Fortny 49 746 01 Opava
  • Hodnocení
  • Doporučeno: 0x
  • Tuto hospodu zatím nikdo nehodnotil.

Další hospody v okolí

Středověké pivní sklepy je stylová restaurace, kde se snoubí historie s řemeslnou prací a jídla jsou...
Pivo vaříme od roku 2010 tradičním způsobem, klasickou dvourmutovou technologií, a to výhradně s čes...
V létě roku 2012 začal v Ostravě-Martinov vznikat v restauraci Rock And Roll Garage soukromý minipiv...